Obec Horní Tošanovice - 7/2026 Návrh závěrečného účtu obce Horní Tošanovice za r. 2025

Tento dokument byl načten z úřední desky, kterou vede Obec Horní Tošanovice.


Z důvodu ochrany osobních údajů nemůžeme dokumenty zobrazovat neregistrovaným uživatelům.

Návrh závěrečného účtu obce Horní Tošanovice za rok 2025 [0,95 MB]
<br> Licence: D1QM
XCRGBZUC / ZU2 (13022025 / 01012025)
<br>
<br> Obec Horní Tošanovice
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
NÁVRH - ZÁVĚREČNÉHO ÚČTU ZA ROK
2025
<br>
(v Kč)
<br> 30.03.2026 9h19m14s
Zpracováno systémem UCR® GORDIC® spol.s r.o <.>
strana 1/ 5
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
1.Údaje o plnění rozpočtu příjmů a výdajů obce Horní Tošanovice
<br> Obec Horní Tošanovice hospodařila v roce 2025 dle schváleného rozpočtu,který zastupitelstvo obce projednalo a schválilo na
zasedání 11.12.2024,usnesení č.13/2024.Rozpočet byl schválen jako vyrovnaný.Příjmy rozpočtu byly schváleny ve výši
16.085.800,- Kč,výdaje ve výši 16.085.800,- Kč,financování v částce 0,- Kč <.>
Během roku 2025 přijalo nebo vzalo na vědomí zastupitelstvo obce Horní Tošanovice 8 rozpočtových opatření.Příjmová strana
rozpočtu se navýšila o 1.491.800,- Kč,výdajová strana se navýšila o 1.096.100,- Kč <.>
<br>
Název
<br> Schválený rozpočet
Rozpočet po
změnách
Skutečnost
<br> Třída 1 - Daňové příjmy
13 857 000,00
15 172 600,00
15 302 784,73
Třída 2 - Nedaňové příjmy
1 985 500,00
1 989 200,00
1 995 440,95
Třída 3 - Kapitálové příjmy
<br> 140 000,00
140 000,00
Třída 4 - Přijaté transfery
243 300,00
275 800,00
212 300,00
Příjmy celkem
16 085 800,00
17 577 600,00
17 650 525,68
<br>
<br>
<br> Daňové příjmy – tvoří daně sdílené podle zák.č.243/2000 Sb.o rozpočtovém určení daní,ve znění pozdějších předpisů a daň z
nemovitostí,dále příjmy z místních poplatků.V roce 2025 obec Horní Tošanovice obdržela daňové příjmy o 1.445.784,- Kč více než
byl schválený rozpočet <.>
<br> Nedaňové příjmy tvoří zejména příjmy z poskytování služeb a výrobků (pitná voda,pronájem majetku),ale také finanční příspěvek
HMMC a CTP Invest na kulturně společenský život a bezpečnost v obci <.>
<br> Kapitálové příjmy v roce 2025 obdržela obec Horní Tošanovice ve výši 140.000,- Kč.Byl to příjem za prodej vyřazeného
malotraktoru Yukon W5064 <.>
<br> Přijaté transfery v roce 2025 činily podíl na rozpočtových příjmech obce 1,20 %.Obec Horní Tošan...
Zpráva o výsledku přezkumu hospodaření obce Horní Tošanovice za rok 2025 [0,65 MB]
KRAJSKÝ ÚŘAD
<br> MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
<br> Odbor podpory korporátního řízení a kontroly
28.října 2771/117,702 00 Ostrava
<br> Zavedli jsme systém environmentálního řízení a auditu
<br> tel.: 595 622 222
IČ: 70890692
Bankovní spojení: Česká spořitelna,a.s.– centrála Praha
<br> fax: 595 622 126
DIČ: CZ70890692
č.účtu: /0800
<br> ID DS: 8x6bxsd
Úřední hodiny: Po,St 9.00-17.00; Út,Čt 9.00-14.30; Pá 9.00-13.00
www.msk.cz
<br> Klasifikace informací: Veřejná
KUMSX03
<br>
<br>
Zpráva
o výsledku přezkoumání hospodaření obce Horní Tošanovice <,>
IČ 00576883 za rok 2025
<br> Přezkoumání hospodaření obce za rok 2025 bylo provedeno v souladu s § 42 zákona č.128/2000 Sb <.>
na základě písemné žádosti ze dne 1.6.2025 <.>
<br> Dílčí přezkoumání hospodaření k datu 30.6.2025 bylo vykonáno dne 19.8.2025 kontrolní skupinou ve složení:
Kontrolní skupina
Funkce
Pověření č <.>
Identifikační
karta č <.>
Ing.XXXXX XXXXXXXX Adamusová
kontrolor pověřený řízením
XXX/XX/XXXX
XXXX
Ing.XXXXXXXXX XXXXXXXXXX
kontrolor
XXX/XX/XXXX
XXXX
Místem provedení přezkoumání hospodaření byl Obecní úřad Horní Tošanovice <.>
<br>
Závěrečné přezkoumání hospodaření k datu 31.12.2025 bylo vykonáno dne 5.2.2026 kontrolní skupinou
ve složení:
Kontrolní skupina
Funkce
Pověření č <.>
Identifikační
karta č <.>
Ing.XXXXX XXXXXXXX Adamusová
kontrolor pověřený řízením
XXX/XX/XXXX
XXXX
Ing.XXXXX XXXXXXXXX,DiS <.>
kontrolor
XXX/XX/XXXX
XXXX
Místem provedení přezkoumání hospodaření byl Krajský úřad Moravskoslezského kraje <.>
<br> Kontrolní úkon,jímž bylo přezkoumání zahájeno:
-
doručení oznámení o zahájení přezkoumání hospodaření za rok 2025 dne 21.7.2025 <.>
Poslední kontrolní úkon předcházející vyhotovení zprávy:
-
rekapitulace provedeného přezkoumání se zástupci územního celku dne 5.2.2026 <.>
<br> Zástupci územního celku,kteří byli součinní při realizaci závěrečného přezkoumání hospodaření:
-
Ing.XXXX XXXXXXXX,starosta obce
-
Ing.XXXXXXX XXXXXXXXX,účetní
<br>
Přezkoumání hospodaření územního celku za rok 2025 bylo pr...
Výkaz Fin 2-12 [0,17 MB]
Licence: D1QM
XCRGBA1A / B1A (24012025 / 01012025)
Ministerstvo financí
FIN 2-12 M
VÝKAZ PRO HODNOCENÍ PLNĚNÍ ROZPOČTU
územních samosprávných celků a dobrovolných svazků obcí
sestavený k 12 / 2025
(v Kč na dvě desetinná místa)
Rok
Měsíc
IČO
2025
12
00576883
Název a sídlo účetní jednotky:
Obec Horní Tošanovice
129
73953 Horní Tošanovice
I.ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY
Paragraf
Položka
Text
Schválený rozpočet
Rozpočet po změnách
Výsledek od počátku roku
% RS
% RU
a
b
1
2
3
0000
1111
Příjem z daně z příjmů FO placené plátci
2 000 000,00
2 200 000,00
2 268 061,56
113.40
103,09
0000
1112
Příjem z daně z příjmů FO placené poplatníky
120 000,00
170 000,00
211 632,25
176.36
124,49
0000
1113
Př.z DPFO vybírané srážkou podle zvlášt.sazby daně
485 000,00
485 000,00
429 125,93
88.48
88,48
0000
1121
Příjem z daně z příjmů právnických osob
2 850 000,00
2 850 000,00
3 246 884,91
113.93
113,93
0000
1122
Př.z DPPO v případech,kdy poplat.je obec,s výj <.>
<br> 254 600,00
254 520,00
*******
99,97
0000
1211
Příjem z daně z přidané hodnoty
5 800 000,00
6 100 000,00
6 063 459,51
104.54
99,40
0000
1334
Př.z odvodů za odnětí půdy ze zem.půd.fondu dle z <.>
50 000,00
450 000,00
416 572,50
833.15
92,57
0000
1341
Příjem z poplatku ze psů
15 000,00
15 000,00
13 000,00
86.67
86,67
0000
1345
Př.z poplatku za obecní systém odpad.hosp.a příj.z
530 000,00
565 000,00
562 935,00
106.21
99,63
0000
1361
Příjem ze správních poplatků
6 000,00
6 000,00
5 630,00
93.83
93,83
0000
1381
Př.z daně z hazard.her s výj.dílčí daně z tech.her
<br>
<br>
0000
1386
Příjem z daně z hazard.her s výjim.tech.her NPI
66 000,00
126 000,00
118 293,98
179.23
93,88
0000
1387
Příjem z daně z technic.her neprov.prostř.inter <.>
35 000,00
51 000,00
47 302,04
135.15
92,75
0000
1511
Příjem z daně z nemovitých věcí
1 900 000,00
1 900 000,00
1 665 367,05
87.65
87,65
0000
4111
Neinvestiční přijaté transf.z všeob.pokl.správy SR
<br> 32 500,00
32 500,00
*******
100,00
0000
4112
Neinv.př.transfery ze SR v rámci souhr.dot.vztahu
167 100,00
167 100...
Výkaz zisku a ztráty [0,10 MB]
Licence: D1QM
XCRGUVXA / VXA (01012025 / 01012025)
VÝKAZ ZISKU A ZTRÁTY
územní samosprávné celky a svazky obcí
(v Kč,s přesností na dvě desetinná místa)
Období:
12 / 2025
IČO:
00576883
Název:
Obec Horní Tošanovice
Číslo
Syntetický
Běžné období
Minulé období
položky
Název položky
účet
Hlavní činnost
Hospodářská činnost
Hlavní činnost
Hospodářská činnost
1
2
3
4
A <.>
Náklady celkem
12 015 309,55
<br> 9 883 998,14
<br> I <.>
Náklady z činnosti
11 302 636,14
<br> 9 499 195,98
<br> 1.Spotřeba materiálu
501
1 167 334,09
<br> 1 039 423,79
<br> 2.Spotřeba energie
502
234 116,16
<br> 239 666,99
<br> 3.Spotřeba jiných neskladovatelných dodávek
503
<br>
84 945,23
<br> 4.Prodané zboží
504
<br>
<br>
5.Aktivace dlouhodobého majetku
506
<br>
<br>
6.Aktivace oběžného majetku
507
<br>
<br>
7.Změna stavu zásob vlastní výroby
508
<br>
<br>
8.Opravy a udržování
511
788 815,40
<br> 1 116 791,73
<br> 9.Cestovné
512
30 053,80
<br> 1 308,00
<br> 10.Náklady na reprezentaci
513
73 546,00
<br> 37 848,60
<br> 11.Aktivace vnitroorganizačních služeb
516
<br>
<br>
12.Ostatní služby
518
2 516 219,78
<br> 1 842 467,09
<br> 13.Mzdové náklady
521
2 643 315,00
<br> 2 507 314,00
<br> 14.Zákonné sociální pojištění
524
773 555,00
<br> 706 300,00
<br> 15.Jiné sociální pojištění
525
6 160,00
<br>
<br> 16.Zákonné sociální náklady
527
18 000,00
<br> 64 941,00
<br> 17.Jiné sociální náklady
528
<br>
<br>
18.Daň silniční
531
<br>
<br>
19.Daň z nemovitostí
532
<br>
<br>
20.Jiné daně a poplatky
538
27 598,00
<br> 6 242,00
<br> 22.Smluvní pokuty a úroky z prodlení
541
<br>
<br>
23.Jiné pokuty a penále
542
<br>
5 228,70
<br> 24.Dary a jiná bezúplatná předání
543
<br>
<br>
25.Prodaný materiál
544
<br>
<br>
26.XXXXX a škody
XXX
XXX XXX,XX
<br>
<br> 26.01.2026 20h46m 6s
Zpracováno systémem GINIS Express - UCR GORDIC spol.s r.o <.>
strana 1 / 3
<br> Licence: D1QM
XCRGUVXA / VXA (01012025 / 01012025)
Číslo
Syntetický
Běžné období
Minulé období
položky
Název položky
účet
Hlavní činnost
Hospodářská činnost
Hlavní činn...
Rozvaha [0,11 MB]
Licence: D1QM
XCRGURXA / RXA (01012025 / 01012025)
ROZVAHA
územní samosprávné celky a svazky obcí
(v Kč,s přesností na dvě desetinná místa)
Období:
12 / 2025
IČO:
00576883
Název:
Obec Horní Tošanovice
Období
Číslo
Syntetický
Běžné
Minulé
položky
Název položky
účet
Brutto
Korekce
Netto
AKTIVA CELKEM
139 613 731,51
27 524 316,86
112 089 414,65
99 923 478,38
A <.>
Stálá aktiva
97 212 337,90
27 514 042,16
69 698 295,74
70 399 883,48
I <.>
Dlouhodobý nehmotný majetek
915 019,27
688 556,25
226 463,02
269 447,02
1.Nehmotné výsledky výzkumu a vývoje
012
<br>
<br>
2.Software
013
82 723,25
82 723,25
<br>
3.Ocenitelná práva
014
<br>
<br>
4.Povolenky na emise a preferenční limity
015
<br>
<br>
5.Drobný dlouhodobý nehmotný majetek
018
31 227,00
31 227,00
<br>
6.Ostatní dlouhodobý nehmotný majetek
019
692 169,02
574 606,00
117 563,02
160 547,02
7.Nedokončený dlouhodobý nehmotný majetek
041
108 900,00
<br> 108 900,00
108 900,00
8.Poskytnuté zálohy na dlouhodobý nehmotný majetek
051
<br>
<br>
9.Dlouhodobý nehmotný majetek určení k prodeji
035
<br>
<br>
II <.>
Dlouhodobý hmotný majetek
96 297 318,63
26 825 485,91
69 471 832,72
70 130 436,46
1.Pozemky
031
4 375 357,89
<br> 4 375 357,89
4 346 374,74
2.Kulturní předměty
032
3 200,00
<br> 3 200,00
3 200,00
3.Stavby
021
82 240 067,75
21 295 110,25
60 944 957,50
53 681 988,46
4.Samostatné hm.movité věci a soubory hm.mov.věcí
022
6 016 456,04
2 441 074,71
3 575 381,33
3 887 133,33
5.Pěstitelské celky trvalých porostů
025
<br>
<br>
6.Drobný dlouhodobý hmotný majetek
028
3 089 300,95
3 089 300,95
<br>
7.Ostatní dlouhodobý hmotný majetek
029
<br>
<br>
8.Nedokončený dlouhodobý hmotný majetek
042
572 936,00
<br> 572 936,00
8 058 583,93
9.Poskytnuté zálohy na dlouhodobý hmotný majetek
052
<br>
<br> 153 156,00
10.Dlouhodobý hmotný majetek určený k prodeji
036
<br>
<br>
III <.>
Dlouhodobý finanční majetek
<br>
<br>
1.Majetkové účasti v osobách s rozhodujícím vlivem
061
<br>
<br>
2.Majetkové účasti v osobách s podstatným vlivem
062
<br>
<br>
26....
Příloha [0,12 MB]
Licence: D1QM
XCRGUPXA / PXA (01012025 / 01012025)
PŘÍLOHA
územní samosprávné celky,svazky obcí,regionální rady
(v Kč,s přesností na dvě desetinná místa)
Období:
12 / 2025
IČO:
00576883
Název:
Obec Horní Tošanovice
A.1 <.>
Informace podle § 7 odst.3 zákona
Účetní jednotka pokračuje v následujícím účetním období ve své činnosti,nedošlo ke změnám metody z důvodu ukončení činnosti <.>
A.2 <.>
Informace podle § 7 odst.4 zákona
Za transfery se považují veškeré dotace,granty,příspěvky i finanční dary * poskytnuté transfery se účtují do nákladů (572),přijaté transfery se účtují do výnosů (672),investiční přijaté transfery se
účtují na účet 403 *účet 346 - pohledávky za ústředními rozpočty/ministerstva,státní fondy/*účet 348 - pohledávky za územními rozpočty/kraje,obce DSO/ * účet 347 - závazky k ústředním
rozpočtům /ministerstva,státní fondy/*účet 349 - závazky k územním rozpočtům/kraje,obce,DSO*jak účty 348 a 349,tak i účty záloh z transferů 373 a 374 se použijí i pro dlouhodobé pohledávky
a závazky*průtokové transfery nejsou pro účetní jednotku výnosy a náklady,nezobrazí se v VH*přijaté transfery k vypořádání v běžném období poskytnuté následně se účtují na podrozvahové účty
MD 942/D 999 0942 * přijaté víceleté transfery k vypořádání v následujícím období poskytnuté následně se účtují na podrozvahové účty MD 943/D 999 0943 * přijaté transfery k vypořádání v
běžném období poskytnuté zálohově se účtují na podrozvahové účty MD 942/D 999 0942 * přijaté víceleté transfery k vypořádání v následujícím období poskytnuté zálohově se účtují na
podrozvahové účty MD 943/D 999 0943 * poskytnuté transfery k vypořádání v běžném období poskytnuté zálohově se účtují na podrozvahové účty MD 999 0973/D 973 * poskytnuté víceleté
transfery k vypořádání v následujícím období poskytnuté zálohově se účtují na podrozvahové účty MD 999 974/D 974 *poskytnuté transfery k vypořádání v běžném období poskytnuté následně se
účtují na podrozvahové účty MD 999 973/D 973 * poskytnuté víceleté transfery...

Načteno

edesky.cz/d/23217052

Meta

Prodej   Rozpočet   Prodej nemovitosti   Prodej   Pronájem   Prodej   Pronájem   Územní plánování   Rozpočet   Volby   Prodej   Jednání zastupitelstva   Veřejná zakázka   Rozpočet   Pronájem   Územní plánování   Jednání zastupitelstva   Rozpočet   Volby  


Z důvodu ochrany osobních údajů nemůžeme dokumenty zobrazovat neregistrovaným uživatelům.

Chcete vědět víc?

Více dokumentů od Obec Horní Tošanovice      Zasílat nové dokumenty emailem      Napište portálu edesky.cz