<br> léto má většina z nás spojeno s příjemnými zážitky a pocity a vnímá ho jako
<br> Krásné prázdniny přeje
<br> Zastupitelstvo Obce Ruda
<br> ROUDŠTÍ HASIČI MAJÍ MISTRYNI REPUBLIKY!
<br> Sezónu roku 2017 odstartovala sestava XXXXXX XXXXXXX,XXXXX XXXXX,Marika,XXXXXXXX a XXXXXXX
Maškovi.SDH Ruda se na prvním závodu objevila v Jablonci nad Nisou,kde závodila XXXXXXXX XXXXXXX na
XXm s překážkami,v Jablonci se Katce nedařilo a obsadila 10.místo.Do Jablonce se podívali naši závodníci o
2 týdny později znovu a to XXXXXXX XXXXX na XXX m s překážkami v kategorii muži a XXXXXXXX XXXXXXX
<br>
<br> X
<br> v kategorii dorostenky.Dominikovi se závod moc nepovedl,ale odvezl si cenné zkušenosti.Kateřině se závod
povedl a obsadila 2.místo za Lucií Pomahačovou.Sourozenci Maškovi se na další závod vydali na Visegradský
XXXXX do Ostravy.Katka zde poprvé závodila za českou reprezentaci dorostenek,na věži se ji dařilo a
v konkurenci lotyšských,chorvatských a slovenských závodnic obsadila 2.místo,bohužel,stovka se jí vůbec
nepovedla a neobsadila žádnou z předních příček.Dominik zde běžel svůj 1.závod na věži,předvedl pěkný
výsledek a obsadil místo v 1.polovině výsledkové listiny.V květnu jeli naši dorostenci na 1.Český XXXXX do
Třebíče,kde si XXXXXXX zaběhl svůj první sedmnáctkový čas a probojoval se na bodované umístění.Katka
v základních kolech vylepšila svůj osobák a brala 2.místo do poháru,díky tomu se dostala do finále o pohár
HVP,které vyhrála.V ten samý den jeli i naší nejmladší hasiči na šedesátky do Jevíčka,kde Marika brala 2 <.>
místo,Michal bohužel nebral žádný cenný kov.Tento víkend se vydali také na Xflame XXXXX do Provodovic <,>
kde Katka obsadila X.místo a XXXXXXX se probojoval do pavouka,kde bohužel hned do X.rozběhu dostal
Daniela Klvaňu,vítěze Českého poháru 2016 a mistra světa ve výstupu na věž.Jako 1.postupový závod je
čekalo okresní kolo v Hamrech,kde bezkonkurenčně oba sourozenci vyhráli a postoupili do krajského kola <.>
Toto kolo se konalo ve Velkém Meziříčí,bohužel si zde XXXXXXX XXXXXX velkou smůlu a na MČR dorostu do
Zlína se nedostal,Kateřině se běh nepovedl podle představ,ale na postup jí to stačilo.Další šedesátkový závod
čekal naše žáky ve Výčapech,kde Marika získala krásné 3.místo,bohužel XXXXXX XXX XXXXX žádné další
umístění na bedně nevybojovali.Na mistrovství ČR se ale naši dorostenci podívali oba dva <.>
<br> XXXXXXXX XXXXXXX XXXX za žáky z Velkého Meziříčí na hru XXXXXX a poté i na dorostenecké
mistrovství za SDH Ruda,na kterém se jí velice dařilo,zaběhla si XXXX osobák v překážkovém běhu na
XXX m a stala se mistryní České republiky v této disciplíně a poté i vicemistryní ve dvojboji,takže se stala
celkovou mistryní České republiky v požárním sportu v kategorii mladší dorostenky.Dominik jel za
dorostence z Velkého Meziříčí,s kterými v žádném případě neudělal ostudu a obsadili krásné celkové 4.místo <.>
<br> V neděli 14.května pak SDH Ruda pořádal okrskové kolo v požárním útoku dospělých.A výborně se
předvedli i domácí hasiči,kteří skončili na 2.místě.Hasiči se pak ještě zúčastnili nočních závodů ve Výčapech <.>
<br>
<br> 3
<br> POZVÁNKA NA POUŤ SV.JILJÍ
<br> Pouť sv.XXXXX v Rudě připadá na neděli X.září.Obec Ruda ve spolupráci s místním SDH jako
pořadatelé celého víkendu si vás dovolují pozvat na některou z plánovaných akcí <.>
<br> Program:
<br> Pátek 1.září Pouťová taneční zábava se skupinou SCREAM ROCK
- začátek ve 20 hodin na výletišti před Kulturním domem,za
<br> nepříznivého počasí v Kulturním domě
<br> Sobota 2.září Fotbalové utkání Svobodní – Ženatí
- začátek ve 14 hodin na hřišti
<br> Neděle 3.září Pouťová mše s krojovaným průvodem,dožínkovými věnci,kytičkami a
<br> INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU RUDA
<br> - Kompostéry – společná podaná žádost obcí Ruda,Jabloňov a Březejc na pořízení kompostérů a
štěpkovače neuspěla.V 1.kole uspěli v absolutní míře jen mikroregiony a větší města nad 5 tisíc
obyvatel.Bylo vyhlášeno 2.kolo,kde je alokováno 600 milionů Kč,tzn.šance je větší oproti 1 <.>
kolu.Ke zvýšení šancí na úspěch podáme pod hlavičkou Mikroregionu Velkomeziříčsko-Bítešsko
další žádost a to ve spojení s dalšími 5 neúspěšnými obcemi (Jabloňov,Březejc,Ořechov,Petráveč <,>