Obec Zbelítov - Zpravodaj požárního sportu

Tento dokument byl načten z úřední desky, kterou vede Obec Zbelítov.

Z důvodu ochrany osobních údajů nemůžeme dokumenty zobrazovat neregistrovaným uživatelům.

zpravodaj-hasicskeho-sportu-04-2016.pdf
4/2016SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH,MORAVY A SLEZSKA WWW.DH.CZ SH ČMS,Římská 2135/45,121 07 Praha 2 Tel.: 222 119 501 E-mail: kancelar@dh.cz V rekordním čase dvou a půl mě- síce připravily Hasičský záchran- ný sbor a  Sdružení hasičů Čech,Moravy a  Slezska ve dnech od 14.do 21.srpna Mistrovství svě- ta v požárním sportu,které bylo XII.MS mužů,III.MS žen,VII.MS dorostenců a III.MS dorostenek.I přes tak krátký čas na přípravu se organizátorům podařilo zajis- tit řádný a  velmi důstojný prů- běh celého mistrovství.První závodní den patřil výstupu na cvičnou věž.Podpořit všech- ny závodníky přijela na slavnostní zahájení také ministryně školství,mládeže a  tělovýchovy XXXXXXXX XXXXXXXXX,hejtman Moravsko- slezského kraje Miroslav  Novák a  primátor města Ostravy XXXXX XXXXXX.Součástí večerního slav- nostního zahájení byly fi nálové rozběhy a vyhlášení výsledků.Kategorii dorostenek ovládly zá- stupkyně z Ruska.Za mladší doros- tenky triumfovala Diana Omaeva,mezi středními dorostenkami ex- celovala XXXXXX XXXXXXXXXX a  v  ka- tegorii starších dorostenek zvítězila Anna Starodymova.Na nejvyšším stupni se v  kategorii mladší doros- tenci umístil Gregory Siutkin (Rus- ko),nejlepším středním dorosten- cem se stal Alexander Zhdanyuk (Bělorusko).I přes to,že i v kategorii starších dorostenců byli horkými fa- vority sportovci z Ruska a Běloruska,zlato vybojoval k radosti domácího publika Daniel Klvaňa! Po loňské zlaté medaili Lukáše Gerži v  kate- gorii mladší dorostenci z Běloruska,se jedná o historicky druhou zlatou medaili českého dorostu.Kategorii mužů a  žen rovněž ovládli zástup- ci ruské reprezentace − Ekaterina Chendakova a Roman Wagner.Také čtvrteční běh na 100 m s pře- kážkami ovládla družstva z výcho- du.Mistry světa v  kategorii mladší a  starší dorostenci se stali závod- níci z  Ruska,v  kategorii středních dorostenců vyhrál reprezentant Běloruska.Mezi muži zvítězil Vladi- XXX XXXXXXXXX.Mistrovské tituly ve všech dorosteneckých kategoriích pro sebe získaly rovněž běloruské ...