« Najít podobné dokumenty

Město Dobříš - Dobříš rozšiřuje využití biomasy. Nový kotel přinese nižší emise i vyšší energetickou soběstačnost

Tento dokument byl načten z úřední desky, kterou vede Město Dobříš.


Z důvodu ochrany osobních údajů nemůžeme dokumenty zobrazovat neregistrovaným uživatelům.

Dobříš rozšiřuje využití biomasy. Nový kotel přinese nižší emise i vyšší energetickou soběstačnost
Orientační nabídka
•
Hlavní nabídka - rozcestník
<br>
•
Hlavní nabídka
<br>  
•
Hlavní obsah
<br>
•
Vypnout grafiku
<br>
Dobříš (odkaz na titulní stránku)
<br>  
Dobříš - Oficiální web
 
Hlavní nabídka
•
O   Dobříši
<br>
•
Občan a
<br>   úřad
<br>
•
Volný čas a
<br>   turistika
<br>
 
Sociální sítě
•
<br> •
<br> •
<br> Vyhledávání
Co hledám
<br>
<br> Cesta: Titulní stránka > O Dobříši
 
Dobříš rozšiřuje využití biomasy.Nový kotel přinese nižší emise i
vyšší energetickou soběstačnost
Město Dobříš pokračuje v modernizaci svého systému
zásobování teplem a v postupném přechodu k
ekologičtějším zdrojům energie.V centrální kotelně u
kruhového objezdu,kterou provozuje společnost
Energie AG Kolín,byl nově uveden do provozu zdroj
tepla využívající biomasu <.>
 
 
 
Nový kotel spalující dřevní štěpku vyrobí ročně přibližně 6 000 GJ tepla,což odpovídá spotřebě zhruba
300 domácností.Vedle zajištění spolehlivých dodávek tepla přinese projekt také významný
environmentální efekt – snížení emisí oxidu uhličitého o přibližně 280 tun ročně <.>
„V prosinci jsme se společností Energie AG Kolín podepsali dlouhodobou strategickou smlouvu a nový
zdroj tepla na biomasu je jedním z prvních výsledků této spolupráce.Oceňujeme,že se společné projekty
daří naplňovat a že se Dobříš posouvá směrem k modernějším a šetrnějším energetickým řešením.Nový
zdroj na biomasu představuje konkrétní investici do budoucnosti,která pomůže snížit emise a zároveň
posílí energetickou stabilitu města.Důležité je také to,že využívá obnovitelný zdroj energie dostupný v
našem regionu,“ uvedl místostarosta Dobříše XXXXX XXXXXXX <.>
Nová technologie je plně automatizovaná a nevyžaduje stálou obsluhu.Systém si sám dávkuje palivo <,>
zajišťuje odpopelnění a díky kapacitnímu zásobníku může fungovat až týden bez nutnosti doplnění
štěpky <.>
Součástí modernizace jsou i další prvky zvyšující efektivitu provozu.Kotelna je vybavena akumulační
nádobou,která pomáhá vyrovnávat odběrové špičky,a využívá také elektřinu vyrobenou...

Načteno

edesky.cz/d/27756663

Meta

Nic nerozpoznáno


Z důvodu ochrany osobních údajů nemůžeme dokumenty zobrazovat neregistrovaným uživatelům.

Chcete vědět víc?

Více dokumentů od Město Dobříš      Zasílat nové dokumenty emailem      Napište portálu edesky.cz